еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Скопски пазар“ повторно ја „тресе“ берзата: Продадени акции за 132.000 евра во две блок-трансакции

Во две блок-трансакции со вкупна вредност од 8.118.000 денари или околу 132.000 евра денеска на Македонската берза се продадоа 550 акции од Скопски пазар АД Скопје.

Акциите во двете трансакции се продадоа по цена од 14.760 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Скопски пазар“ ја „тресе“ берзата: Продадени акции за 600.000 евра во четири блок-трансакции

„ЗСФ-КОМ“ на Фатмир Етеми ја зголеми сопственоста во „Скопски пазар“

Големи промени во „Скопски пазар“: Кои се новите раководни структури?

Промени во Надзорниот одбор на „Скопски пазар“: Фатмир Етеми еден од новите членови

НБРМ даде согласност: Фатмир Етеми нов член на Надзорниот одбор на Комерцијална банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Притвор од 30 дена за државниот секретар Јахи Јахија

Редакција

(Галерија) Заев и Ципрас во Минхен ја добија наградата „Евалд Фон Клајст“

Редакција

(Видео) Миле Кузмановски во „Еден на Еден“: За малку ќе пеев на погрешна свадба

Редакција