еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Снимката на која Боки 13 зема пари од Камчев го обиколи регионов

Аудио и видео снимките кои ги објави италијанскиот весник La Verità, на кои се гледа како осомничените за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милески (Зоки Кичеец), земаат пари од бизнисменот Орце Камчев го обиколија регионов.

Бројни медиуми ги пренесуваат истите, а најмногу интерес предизвикаа во соседна Србија, каде Боки 13 е добро познат.

„Протекоа снимки: Боки 13 со мито во торба“, “Италијамски весник објави снимка со Боки 13 во куќата на бизнисменот Јордан Камчев“, “Скандал ја тресе Македонија: Боки 13 во Луј Витон торба носи рекет од милион евра“… се само дел од насловите во медиумите во Србија, Хрватска, Бугарија, Косово, Албанија, Словенија…

Медиумите информираат детално и за случајот “Рекет“ на Јавното обвинителство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Новинарот кој објавува материјали за „Рекет“ се сликал со Иванов, еми Боки со кој се не се сликаше

(ВИДЕО) Нова „бомба“ од “Ла Верита“: Катица наводно му вели на Камчев дека се ќе биде ОК

Видеото со Боки 13, Кичеец и Камчев руши рекорди, има над половина милион прегледи

Нов сомнеж за инволираноста на Катица Јанева во „Рекет“ по снимката на која Боки 13 зема пари од Камчев

Фото: La Verità

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Некстсенс“ го доби тендерот на Фондот за здравство за одржување и надградба на софтверско решение вреден 440.000 евра

Никола Осило

(Фото) Премиерот Заев со сопругата на прием кај британскиот премиер Борис Џонсон

Редакција

ЕДС го доби тендерот на „Комуналец-Гевгелија“ за набавка на струја вреден 172.000 евра

Никола Осило