еМагазин

Tag : Вања Ѓорчевска

Македонија ТОП СТОРИИ

Палевски денеска за првпат на распит за убиствата на Вања и Панче

Редакција
Првоосомничениот за убиствата и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски Палчо, денеска за првпат е однесен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Палевски се уште не бил на распит, дали тој е убиецот на Вања и Панче?

Редакција
Првоосомничениот за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски Палчо сè уште не бил на...
Македонија ТОП СТОРИИ

За што е обвинет таткото на Вања?

Редакција
Меѓу четворицата обвинети за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес е и таткото на Ѓорчевска, Александар...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинение за четири лица за убиството на Панче и Вања, таткото помогнал во грабнувањето

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против четири лица за убиството и грабнувањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Боре Видевски, осомничен за убиствата на Вања и Панче, останува во притвор

Редакција
Боре Видевски, еден од осомничените за убиствата и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, останува во притвор. Од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Таткото на Вања, Александар Ѓорчевски оди во домашен притвор

Редакција
Врховниот суд информира дека ја уважил жалбата за пртиворот на таткото на Вања, Александар Ѓорчевски и тој од затворот во Шутка оди во домашен притвор....
Македонија ТОП СТОРИИ

Јас сум на два света, ќе донесам лична одлука дали ќе се придружам на постарата ќерка, вели таткото на Вања

Редакција
Александар Ѓорчевски, таткото на убиената 14-година Вања Ѓорчевска, кој е еден од осомничените за нејзиното киднапирање повторно преку неговиот адвокат Владимир Туфегчиќ бара излегување од притвор....
Македонија ТОП СТОРИИ

Адвокатот на таткото на Вања бара куќен притвор за него

Редакција
Куќен притвор за Александар Ѓорчевски, татко на киднапираната и убиена Вања Ѓорчевска, а осомничен во истрагата, бара неговиот бранител Владимир Туфегџиќ од Кривичниот суд Скопје....
Македонија ТОП СТОРИИ

Продолжен притворот на петмината осомничени за грабнувањето и убиството на Вања и Панче

Редакција
За 30 дена е продолжен притворот на петмината осомничени за грабнувањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес....
Македонија

Вања била убиена со истрел во главата, потврди обдукцијата

Редакција
Вања Ѓорчевска била убиена со истрел од огнено оружје околу пределот на главата, потврди обдукцијата која ја направи Институтот за судска медицина, од која детали...