еМагазин

Tag : Контрола на летање

Македонија ТОП СТОРИИ

Беким Незири не упадна во Контрола на летање и нема никаква врска со инцидентот, тврди неговиот адвокат Миланов

Редакција
Функционерот на владејачката ДУИ, вработен како советник во Македонска навигација (М-НАВ), Беким Незири не учестувал во упадот во објектот на Контрола на летање, тврди неговиот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителството ќе ја обжали одлуката на судијата од Кривичен, кој не им одреди притвор на лицата кои упаднаа во Контрола на летање

Редакција
Од Јавното обвинителство најавија жалба за одлуката на судијата од Кривичен суд Скопје, кој на осомничените за упад и насилството во Контрола на летање не...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Снимки од приведувањето на Беким Незири, кој не доби притвор за упадот во Контрола на летање

Редакција
Телевизијата Телма објави снимки од приведувањето на четворицата осомничени за нападот и насилството во Контрола на летање, меѓу кои е и функционерот на владејачката ДУИ...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Упад во служба која контролира меѓународни летови е терористички акт„: Твитер реакции

Редакција
Упадот во Контрола на летање очекувано е топ тема во јавноста и на социјалните мрежи. За истиот се осомничени осум лица, од кои четворица се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нема притвор за Беким Незири, функционерот на ДУИ, кој ги однесе напаѓачите во Контрола на летање

Редакција
Иако Основното јавното обвинителство (ОЈО) Скопје побара притвор за Беким Незири, функционерот на ДУИ и советник во Македонска навигација (М-НАВ), кој ги однесе напаѓачите во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од ДУИ велат дека немаат ништо со упадот во Контрола за летање, и покрај тоа што во истиот е вмешан нивни функционер

Редакција
Од владејачката ДУИ се оградија од нападот во Контролата на летање и покрај тоа што насилниците кои упаднаа во објектот на Македонска навигација (М-НАВ) ги...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кошкање има во секоја фирма, вели директорот на М-НАВ за упадот во Контрола на летање и нема да поднесе оставка

Редакција
Претседателот на Управниот одбор и извршен директор на М-НАВ, Фахрудин Хамиди гарантира дека по влегувањето на лица во објектот на Контрола на летање и нападот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Светската органзација на контролори на летање, запознаенa со случувањата во М-НАВ

Редакција
Претседателот на Струковиот синдикат на контролори на летање, Александар Тасевски денеска беше повикан во Делегацијата на Европската унија во Скопје по последните случувања во М-НАВ....
Македонија ТОП СТОРИИ

Нападнати вработени во објектот на Контрола на летање

Редакција
Неколку вработени во Контролата на летање се нападнати денеска по прес-конференцијата на Струковиот синдикат на контролори на летање. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ МВР потврди дека се нападнати...