еМагазин

Tag : Африм Исмаиловиќ

Македонија ТОП СТОРИИ

Министерството за правда ќе поднесе нови барања за екстрадиција на Никола Груевски, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири

Редакција
Министерството за правда најави дека во наредниот период ќе поднесе нови барања за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, кој е осуден и обвинет за...
Македонија

Косово не го прифати барањето за екстрадиција на Африм Исмаиловиќ осуден за „Монструм“

Редакција
Косово одби да го испорача Африм Исмаиловиќ, осуден на доживотен затвор во случајот „Монструм“, јавува „Алсат-М“ . Во одлуката на Основниот суд во Приштина, Специјалното...
Македонија

Косово се уште без одговор дали ќе го екстрадира Исмаиловиќ, осуден на доживотен затвор за „Монструм“

Редакција
Иако македонските власти дале гаранции дека на Африм Исмаиловиќ, осуден на доживотен затвор во процесот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското Езеро, ќе му се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Осудениот Африм Исмаиловиќ за случајот „Монструм“ уапсен во Приштина по сообраќајна несреќа

Редакција
Африм Исмаиловиќ, еден од осудените на доживотен затвор во процесот „Монструм“, за случајот на петкратното убиство кај Смилковското Езеро пред девет години, е упасен вчера...
Македонија

Од МВР незнаат каде се Демири и Исмаиловиќ, обвинети за масакрот на Смилковско езеро

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изјави дека се уште немаат информации за тоа каде се наоѓаат Алил Демири и Африм Исмаиловиќ кои се обвинети во...
Македонија

Судењето за „Монструм“ продолжува на 19 ноември

Редакција
Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година продолжува на 19 ноември, откако на денешното рочиште беа сослушани три вешти лица...