еМагазин

Tag : аналитичар

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Арсим Зеколи за кампањата во Грција: Гестот со Macedonia is GReat е понижувачки

Редакција
Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи на неговиот твитер-профил се огласи по повод новата кампања во Грција, со која се брендираат и заштитуваат производите со потекло од...
Македонија

Унгарски аналитичар: Со азилот за Груевски, Орбан чекор поблиску до Русија

Редакција
Во став објавен на европскиот медиум „ЕУ Обсервер“, унгарскиот аналитичар Петер Креко ги набројува причините зошто Орбан му додели азил на Никола Груевски и како...