еМагазин

Tag : аванс

Бизнис ТОП СТОРИИ

На „Бехтел и Енка“ досега исплатени околу 167 милиони евра, на терен се уште во фаза на геомеханичките испитувања

Редакција
Директорот на Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП), Ејуп Рустеми денеска информира дека на „Бехтел и Енка“ досега и се исплатени околу 167 милиони евра....
Бизнис ТОП СТОРИИ

Исплатен аванс од 3,2 милијарди денари за автопатите од коридорите 8 и 10д, кои уште не почнале да се градат

Редакција
Јавното претпријатие за државни патишта информира дека врз основа на обврските од Договорот за реализација на делниците на коридор 8 и 10д, согласно Програмата за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

На „Бехтел и Енка“ му е исплатен аванс за подготвителните работи за коридорите 8 и 10д

Редакција
Премиерот Димитар Ковечевски денеска соопшти дека на конзорциумот „Бехтел и Енка“ пред извесен период му е исплатен аванс за подготвителните работи околу коридорите 8 и...
Локално

Измама во Прилеп: Му зел веспа како аванс за работа што не ја завршил

Редакција
На 18.01.2021 во 10.30 часот во ОВР Прилеп, И.С.(44) од Прилеп пријавил дека бил измамен К.Б. од Прилеп, информира МВР. „Според пријавеното, во март 2020...
Бизнис

Убава честитка за акционерите на Стопанска банка-Скопје: Исплата на аванс на дивиденда пред Нова година

Редакција
Стопанска банка АД – Скопје ќе изврши исплата на аванс на дивиденда за обичните акции за првата половина од 2018 година во бруто износ од...