еМагазин

Tag : базени

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Енергоинвест трејд“ го доби тендерот на Агенцијата за млади и спорт за изградба на шест базени вреден 3,2 милиони евра

Редакција
Агенцијата за млади и спорт по распишаниот тендер за изградба на шест пливачки базени во Штип, Битола, Ѓорче Петров, Кисела Вода, Тетово и Кичево склучи...
Македонија

Владата најави изградба на базени во 14 поголеми општини во државата

Никола Осило
Ќе се градат 14 пливачки базени за што се обезбедени средства во износ од 30.000.000 денари, одлучи денеска Владата. Базени ќе се градат во Штип,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Видео) Луксузни апартмани, базени, теретана: Ѕирнете во облакодерите на Џеваир скај сити

Никола Осило
Како хотел во кој, покрај рецепцијата има луксузни апартмани, затворен базен, теретани, лоунџ простории наликува внатрешноста на еден од облакодерите на Џеваир скај сити во...