еМагазин

Tag : Бермуди

Бизнис ТОП СТОРИИ

Бахамите и Бермудите ги „напумпаа“ странските инвестиции во Македонија

Редакција
Со вложувања во износ од 45 милиони евра, Бахамите се најдоа на врвот на листата странски инвеститори во Македонија во периодот јануари-септември годинава. На второто...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Албанскиот премиер Еди Рама на гласање во бермуди

Редакција
Албанскиот премиер Еди Рама, кој предизвикува внимание со својот стил на облекување на денешните локални избори во Албанија се појави во бермуди. Локалните избори се...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Егзотичните острови Бахами и Бермуди меѓу петте најголеми странски инвеститори во земјава

Никола Осило
Бермудите и Бахамите се најдоа на листата пет најголеми странски инвеститори во земјава во 2018 година. Податоците на Народната банка покажуваат дека од вкупниот износ...