еМагазин

Tag : Беса Адеми

Македонија ТОП СТОРИИ

Беса Адеми останува претседателка на Врховен, не помина нејзиното разрешување

Редакција
Судскиот совет со 7 гласа „за„ и 4 гласа „против“ одлучи претседателката на Врховниот суд, Беса Адеми, да не биде разрешена од функцијата, односно да...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е Беса Адеми, претседателката на Врховен која е во “судир“ со Судскиот совет

Редакција
Претседателката на Врховниот суд, Беса Адеми е во фокусот на јавноста откако одби да отиде во Судскиот совет, од каде беше поканета поради нејзина изјава...
Македонија

Претседателката на Врховен суд, Адеми, нема да оди во Судски совет, а образложи и зошто

Редакција
Претседателката на Врховниот суд, Беса Адеми, највисокиот суд во земјава, нема денеска да оди во Судскиот совет, откако беше поканета од таму по натписи во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Беса Адеми, новата претседателка на Врховниот суд

Редакција
Судскиот совет ја избра врховната судијка Беса Адеми за претседателка на Врховниот суд. еМагазин го разгледа нејзниот анкетен лист кој го доставила до Државната комисија...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што пишува во биографијата на Беса Адеми, новата претседателка на Врховниот суд

Редакција
Судскиот совет на денешната седница ја избра врховната судијка Беса Адеми за претседателка на Врховниот суд. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Беса Адеми е новата претседателка на Врховниот...
Македонија

Беса Адеми е новата претседателка на Врховниот суд

Редакција
Со 12 гласа „за“ и еден против Судскиот совет на денешната седница ја избра врховната судијка Беса Адеми за претседателка на Врховниот суд на Република...