еМагазин

Tag : фарма

Локално ТОП СТОРИИ

Србин пронајден починат во фарма за свињи во гевгелиско

Редакција
Од МВР информираа дека П.С. (67) од Србија, кој работел како стручен консултант на фарма за свињи во атар на село Моин, гевгелиско, вчера бил...
Локално ТОП СТОРИИ

Прилепчанец пронајден мртов на фарма, делови од неговото тело биле изедени од свињи

Редакција
Државната агенција МИА пренесе дека прилепчанец на 80-годишна возраст денеска претпладнето е пронајден мртов во двор на фарма на периферијата на Прилеп, крај стариот пат...
Локално ТОП СТОРИИ

Работник почина во свињарска фарма во Светиниколско, друг се бори за живот

Редакција
Еден работник во свињарска фарма во Светиниколско денеска починал од труење, а друг се бори за живот. -Настанот во СВР-Штип е пријавен во 11:01 часот,...
ЖИВОТ

„Бимилк“ организираше посета на краварска фарма за децата со оштетен слух и говор

Редакција
По повод Светскиот ден на детето, кој се прославува на 20 ноември, „Бимилк“ организираше изненадување и незаборавно искуство за децата од Заводот за рехабилитација на...