еМагазин

Tag : прилепчанец

Локално ТОП СТОРИИ

63-годишен прилепчанец загина при палење стрниште

Редакција
Во несреќен случај вчера загина 63-годишен прилепчанец, кој запалил стрниште на негова нива. При палењето на стрништето бил зафатен од пожарот и починал на местото...
Локално ТОП СТОРИИ

Прилепчанец пронајден мртов на фарма, делови од неговото тело биле изедени од свињи

Редакција
Државната агенција МИА пренесе дека прилепчанец на 80-годишна возраст денеска претпладнето е пронајден мртов во двор на фарма на периферијата на Прилеп, крај стариот пат...
Локално ТОП СТОРИИ

42-годишен прилепчанец пронајден мртов во парк

Редакција
Од МВР информираа дека 42-годишен жител на Прилеп вчера рано наутро бил пронајден мртов во паркот спроти градскиот плоштад. Како што информираше СВР Битола во...
Локално

Кривична пријава за прилепчанец кој продавал штетни лекови

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Н.Е.(33) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и пуштање...
Локално

На прилепчанец му го запалиле „Аудито“ во Скопје

Редакција
На 11.02.2019 година во 23.40 часот во Полициската станица Кисела Вода, Д.К.(32) од Прилеп, со престој на улица „Димо Хаџи Димов“ во Скопје, пријавил дека...
Локално

Прилепчанец нападнал полицаец

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против К.И.(27) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,напад врз службено...
Локално

Приведен прилепчанецот кој боеше и малтретираше животни пред деца

Редакција
Прилепчанецот кој боеше и малтретираше животни е приведен и против него ќе биде поднесена кривична пријава за сторено кривично дело „мачење животни“. Министерството за внатрешни...
Локално

Прилепчанец пронајден мртов во својот автомобил

Редакција
На 20.07.2018 година околу 18,30 часот било пријавено дека во атарот на с.Беловодица-Прилеп на место викано „Дујгас“ во патничко моторно возило „Тојота“ со прилепски регистерски...