еМагазин

Tag : малтретирање

Локално ТОП СТОРИИ

Родители пријавени во полиција бидејќи ја малтретирале малолетната ќерка

Редакција
Родители на малолетна ќерка, биле пријавени дека ја малтретирале по што со нив бил извршен службен разговор во полиција. „На 24.02.2024 во Полициската станица Бит...
Локално ТОП СТОРИИ

Негувателка во градинка во Радишани психички и физички малтретирала дете, изгубило говор

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 32-годишна негувателка во детска градинка за која постои основано сомнение дека сторила продолжено кривично...
Балкан

(Видео) Регионов згрозен: Ученици во Србија снимале професорка додека ја малтретираат и ѝ го турнаа столчето

Редакција
Видео направено во Техничкото училиште во Трстеник, Србија, на кое се гледа како ученици малтретираат професорка и ѝ го турнаа столчето, предизвика лавина од негативни...
Локално

Пријава за полицаец од Штип поради тепање на малолетник

Редакција
Полициски службеник од СВР Штип доби кривична пријави поради основано сомнение дека сторил кривично дело „малтретирање во вршење на служба“. Како што информираат од Министерството...
Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Затворски чувари во Италија дивјачки тепат затвореници

Редакција
Весникот Domani објави вознемирувачки снимки на кои се гледа како затворски чувари во италијански затвор дивјачки тепаат и малтретираат затворениците со палки и тупаници, по...
Локално

Кривична пријава за двајца полицајци кои тепале затвореник во струмичкиот затвор

Редакција
Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Скопје, поднесе кривична пријава против П.П.(31) од село Василево...
Локално

Родители го пријавиле синот за малтретирање, при приведување продолжил со агресија

Редакција
Дваесет и едногодишен тетовец бил приведен откако родителите го пријавиле дека ги малтретирал дома. При приведувањето тој ги одбил наредбите на полицајците за легитимирање.  -Вчеравечер...
Македонија ТОП СТОРИИ

Негувателка обвинета за малтретирање на две деца, мајката забележала кога децата се бранеле од неа кога таа се приближувала

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари за кривично дело – Запуштање и малтретирање на дете од член 201...
Македонија ТОП СТОРИИ

Очув со тупаници удирал едногодишно дете по глава додека го превезувал кај дадилката

Редакција
По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против 34-годишен скопјанец за кривично дело – Запуштање и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Трет случај: Негувателка осомничена за запуштање и малтретирање на две деца

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице осомничено за кривично дело – Запуштање и малтретирање дете...