еМагазин

Tag : негувателка

Локално ТОП СТОРИИ

Негувателка во градинка во Радишани психички и физички малтретирала дете, изгубило говор

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 32-годишна негувателка во детска градинка за која постои основано сомнение дека сторила продолжено кривично...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Кривична за негувателката од Велес, која им давала на деца од градинка да пушат електронска цигара

Редакција
Отсекoт за економски криминал при СВР Велес поднесе кривична пријава против 38-годишната В.И. од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „несовесно...
Локално ТОП СТОРИИ

Негувателка во градинка во Велес на децата им давала да пушат електронска цигара, Обвинителството отвори предистрага

Редакција
Основното јавно обвинителство Велес оформи предмет по допрен глас за да се проверат информациите дека негувателка во детската градинка „Димче Мирчев“ Велес им давала да...
Македонија

Негувателка од кумановска градинка позитивна на корона вирусот

Редакција
Негувателка од кумановската градинка е позитивна на коронавирусот, потврдија денеска надлежните од јавната општинска установа „Ангел Шајче“. Негувателката работела во клонот „Детелинка“, во петокот воопшто...
Македонија

Протоколите на тест: Негувателка од градинка во Битола заразена од Ковид-19

Редакција
Само два дена по отворањето на градинките во Битола се појави првиот случај на негувателка заразена од Ковид-19. Поради тоа, пет деца и пет вработени...
Македонија ТОП СТОРИИ

Негувателка обвинета за малтретирање на две деца, мајката забележала кога децата се бранеле од неа кога таа се приближувала

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари за кривично дело – Запуштање и малтретирање на дете од член 201...
Македонија ТОП СТОРИИ

Трет случај: Негувателка осомничена за запуштање и малтретирање на две деца

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице осомничено за кривично дело – Запуштање и малтретирање дете...
Македонија ТОП СТОРИИ

Притвор за дадилката која тепеше дете во игротека

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје отвори истражна постапка против едно лице за кривично дело – Запуштање и малтретирање на дете од чл.201 ст.1 од Кривичниот законик....