еМагазин

Tag : германско

Македонија ТОП СТОРИИ

Македонските граѓани повеќе не мора да се откажат од матичното за да добијат германско државјанство

Редакција
Германскиот парламент ги усвои измените во Законот за државјанство, со кои се скратува рокот во кој доселениците можат да аплицираат за германско државјанство, но и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Германското МНР ги предупредува своите граѓани за заканите со бомби при патување во Македонија

Редакција
Дојче веле пренесува дека германското Министерство за надворешни работи бара будност од германските граѓани при патување во Македонија поради заканите со бомби. „Закани со бомби...