еМагазин

Tag : градежен

Локално ТОП СТОРИИ

Работник од Албанија починал во Челопек при копање канал, врз него се урнала земја

Редакција
Тетовската полиција информира дека вчера 54 годишник од Албанија го загубил животот изведувајќи градежни работи. Случајот бил пријавен околу околу 15 часот и 40 минути...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Ниту на повидок решение за справување со градежниот шут во тетовскиот регион

Редакција
Иако градежниот шут и отпад е насекаде низ Тетово, локалната власт се уште размислува каде и како да се постапува и справува со таквиот вид...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Охрид SOS: Додека Владата држеше седница во Охрид, камиони истураа градежен шут на брегот

Редакција
Додека Влада вчера одржуваше седница во Охрид, каде информации за состојбата во Охридскиот регион требаше да дадат градоначалниците на Општина Охрид, Општина Струга и Општина...