еМагазин

Tag : Катимерини

Македонија

Заев за грчки „Катимерини“: За Северна Македонија, за македонскиот народ, неприфатлива е било каква интервенција во македонскиот идентитет

Редакција
За европската перспектива и бугарското вето, но и грчката поддршка, за Договорот од Преспа, како и за односите со поранешниот и актуелниот премиер на Грција,...
Македонија

„Катимерини“: Можен е датум за преговори со Северна Македонија во септември, Албанија ќе извиси

Редакција
Северна Македонија веројатно кон крајот на годинава ќе добие поддршка од ЕУ за почеток на преговорите за членство, додека во случајот на Албанија и пристапните...
Македонија

„Катимерини“: Двете сценарија на Атина за исходот од референдумот во ПЈРМ

Редакција
Годинава ќе заврши без да биде потребно грчката страна да направи апсолутно никаков чекор, пишува грчкиот весник „Катимерини“ во анализата во пресрет на референдумот кај...