еМагазин

Tag : Кејт Мари Брнз

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Американската амбасадорка Брнз со сопругот даруваше крв

Редакција
Американската амбасадорка Кејт Мари Брнз денеска заедно со нејзиниот сопруг даруваше крв, во рамки на заедничката иницијатива на Црвениот крст на град Скопје и Амбасадата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Амбасадорката на САД се вклучи во проектот на Пивара Скопје за доедукација на младите за нивно полесно вработување

Редакција
Во рамки на својата прва посета на Пивара Скопје, амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз се запозна со процесот и долгата традиција на производство на...