еМагазин

Tag : комбиња

Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП по багателни цени продава автомобили, комбиња, пелени за деца, влошки, фарби за коса…

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) објави нов оглас за продажба на запленети движни и недвижни ствари. На престојната електронска јавна аукција се продаваат автомобили, комбиња,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тежок“ тендер: МВР купува автомобили и комбиња

Никола Осило
Министерството за внатрешни работи на РМ распиша тендер за набавка на патнички моторни возила и комбиња. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 26.000.000 денари,...