еМагазин

Tag : Корнелија Нинова

Македонија ТОП СТОРИИ

За бугарските социјалисти, дел од Владата, нема потреба да се крева ветото за Македонија

Редакција
Неопходно е да се свика ново заседание на бугарскиот Консултативен совет за национална безбедност посветено на темата за Северна Македонија, бидејќи тоа прашање е „доволно...
Балкан

„Нека ме сменат“: Бугарската министерка за економија Нинова нема да потпише одлука ако Бугарија одлучи да ѝ обезбеди оружје на Украина

Редакција
Бугарската вицепремиерка и министерка за економија Корнелија Нинова, која е лидер на БСП, изјави за БНТ дека ако Националното собрание одлучи Бугарија да ѝ обезбеди...
Македонија

Заев и Димитров на средбата со Нинова ѝ соопштиле дека македонската делегација во Софија е со искрени и чесни намери

Редакција
Премиерот Зоран Заев, во рамките на агендата на денешната работна посета на Република Бугарија се сретна и со претседателката на Бугарската социјалистичка партија (БСП), Корнелија...