еМагазин

Tag : ковид-сертификати

БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Дигиталните ковид-сертификати во ЕУ остануваат на сила уште една година

Редакција
Правилата на Европската унија за дигиталните сертификати за коронавирусот ќе останат во сила уште една година поради се уште актуелната пандемија на болеста. Претставниците на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сертификатот за прележан Ковид-19 наместо 45 да трае 180 дена, предлага Комисијата за заразни болести

Редакција
Комисијата за заразни болести предлага сертификатот за прележан Ковид-19 наместо 45 да трае 180 дена, и не се размислува за негово укинување информираше портпаролот Злате...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Доктор Беќаровски: „Ковид-сертификатите се комплетно смешни во ерата на омикрон сојот, тргнете ги покажете оригиналност“

Редакција
Ковид сертификатите се комплетно смешни во ерата на омикрон сојот од Sars-Cov-2 и ајде да бидеме први кои времено ќе ги суспендираме, барем на територијата...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонците викендов се соочија со проблем во Грција: Грчката апликација не ги препознава ковид-сертификатите, се проверуваат рачно

Редакција
Со воведување на новите мерки од саботата, за влез речиси секаде во Грција поребен е документ за Ковид-19 што се скенира преку специјална апликација, меѓутоа...