еМагазин

Tag : проверка

Локално ТОП СТОРИИ

Истрагата за лажната дојава за бомба во ЈСП во тек, над 120 автобуси се проверени и пуштени во сообраќај

Редакција
По добиената закана за поставена бомба во автобус ЈСП „Скопје“, проверени се над 120 автобуси во кои нема ништо и тие се пуштени да функционираат,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонците викендов се соочија со проблем во Грција: Грчката апликација не ги препознава ковид-сертификатите, се проверуваат рачно

Редакција
Со воведување на новите мерки од саботата, за влез речиси секаде во Грција поребен е документ за Ковид-19 што се скенира преку специјална апликација, меѓутоа...
ЖИВОТ

РСБСП со потсетување: Неколку важни работи кои треба да ги проверете во вашиот автомобил во зима

Редакција
Имајќи го предвид фактот дека временските услови во зима значително влијаат на безбедноста на патниот сообраќај, особено важно е возилото да биде технички исправно. Затоа,...
Бизнис

Ќе се проверува потеклото на капиталот на концесионерот за рудникот Иловица

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска од собраниска говорница, одговарајќи на пратеничко прашање рече дека ќе побара од надлежните институции да се провери потеклото на капиталот на...
Македонија

Вработените во МВР ќе бидат темелно проверувани

Редакција
Владата на вчерашната седница ја разгледа и усвои и Информацијата во врска со потребата од спроведување процес на проверка (ветинг) на вработените во МВР. „Се...
ЖИВОТ

„Многуте лица на тироидната жлезда – Аларм за свест“: Не ги потценувај симптомите – #ПровериСеиТи 

Редакција
Тироидната жлезда се наоѓа во предниот долен дел на вратот. Таа е составена од два лобуси поврзани еден со друг со среден дел наречен истмус...
Македонија

ДИК ги повика граѓаните да проверат дали се на избирачки список

Редакција
Државната изборна комисија ги известува граѓаните дека јавниот увид на податоците на избирачкиот список ќе започне на ден 9 август и истиот ќе трае до...