еМагазин

Tag : проверка

Македонија

Вработените во МВР ќе бидат темелно проверувани

Никола Осило
Владата на вчерашната седница ја разгледа и усвои и Информацијата во врска со потребата од спроведување процес на проверка (ветинг) на вработените во МВР. „Се...
ЖИВОТ

„Многуте лица на тироидната жлезда – Аларм за свест“: Не ги потценувај симптомите – #ПровериСеиТи 

Редакција
Тироидната жлезда се наоѓа во предниот долен дел на вратот. Таа е составена од два лобуси поврзани еден со друг со среден дел наречен истмус...
Македонија

ДИК ги повика граѓаните да проверат дали се на избирачки список

Редакција
Државната изборна комисија ги известува граѓаните дека јавниот увид на податоците на избирачкиот список ќе започне на ден 9 август и истиот ќе трае до...