еМагазин

Tag : Кристијан Делев

Македонија

Собранието ја почнува расправата за одземање на пратеничкиот имунитет на Љупчо Димовски

Редакција
На седница на Собраниетио на Република Македонија, денеска почнува расправа за барањето за одобрување притвор на пратеникот Љупчо Димовски, поднесено од скопскиот Кривичен суд. Собраниската...
Македонија

Собранието ќе одлучува дали ексминистерот Љупчо Димовски ќе оди во притвор

Редакција
Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања денеска ќе одлучува по барањето за одобрување притвор на пратеникот и поранешен министер за земјоделство, шумарство и водостопанство,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Притвор за Цветков и Делев, куќен притвор за Спасеновски, за Димовски дополнително ќе се одлучува

Редакција
Триесетдневен притвор добија поранешниот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Михаил Цветков и заменик министерот Кристијан Делев. На поранешниот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Ацо Спасеновски...
Македонија

Поранешниот министер Димовски си замина, останатите тројца осомничени се уште се во Кривичниот суд

Редакција
Поранешниот министер за земјоделиство, шумарство и водостопанство и актуелен пратеник во Собранието Љупчо Димовски си замина со приватно возило по распитот во Кривичниот суд во...
Македонија

Министерот Спасовски го потврди приведувањето на Спасеновски, Цветков и Делев

Редакција
МВР во соработка со Обвинителството денеска спроведе акција за приведување на четворица поранешни министри и заменици за земјоделство во врска со истрагата за злупотреба на...
Македонија

Телма: Приведени поранешни министри за земјоделство

Редакција
Телевизијата Телма објави дека четворица поранешни министри и заменици за земјоделие, шумарство и водостопанство утрово се приведени во истрага поврзана со злоупотреби на земјоделска помош...