еМагазин

Tag : крвна

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Просветната работничка од Непроштено, Богдановска го победи коронавирусот и даруваше крвна плазма

Редакција
Јасминка Богдановска, просветен работник од тетовско Непроштено, која се излечила од коронавирусот, денеска донираше крвна плазма со што може да помогне во лекување други заболени....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) И доктор од Итна медицинска помош од Македонски Брод даруваше крвна плазма за пациенти со Ковид-10

Редакција
Д-р Кристијан Богданоски, вработен во службата за Итна медицинска помош од Македонски Брод даруваше крвна плазма за пациенти заболени од Ковид-19. Информацијата на Фејсбук ја...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) Браво: Девојка од Скопје донираше крвна плазма за лекување на заболени од коронавирусот

Редакција
Младата скопјанка Михаела Јаневска, е една од првите кои во Македонија донираше конвалесцентна (крвна) плазма за лекување на заболени пациенти од коронавирусот. Таа е една...