еМагазин

Tag : лажно

Македонија

Непознато лице лажно се претставувало како вработено во УЈП со цел да оствари имотна корист

Редакција
Изминативе денови непознато лице лажно се претставувало дека работи во Управата за јавни приходи (УЈП), како одговорно лице за наплата на долгови и барало пари...
Локално

Казната е од 100 до 400 евра: Две прекршочни пријави за лажно повикување полиција во Тетово

Редакција
СВР Тетово информира дека ќе поднесе две прекршочни пријави за лажно пријавување на настан и барање на интервенција од полицијата. За овие прекршоци се предвидени...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Се шетаат ли низ Македонија „лажно“ вакцинирани граѓани?

Редакција
Од неколку извори, меѓу кои и болнички, до редакцијата на еМагазин стигнаа предупредувања дека во Македонија има лица кои ја злоупотребуваат процедурата за вакцинирање. Според...