еМагазин

Tag : Македонско девојче

Македонија

Евроамбасадорот Жбогар заигра на „Македонско девојче“: Му била омилена песна

Никола Осило
Евроамбасадорот Самуел Жбогар денеска беше еден од гостите на прославата на 8 Септември – Денот на независноста, која под мотото „Боите на независноста“ се одржа...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Новак Ѓоковиќ ја пееше „Македонско девојче“ и посака да оди во Охрид

Никола Осило
Еден од најпознатите светски тенисери Новак Ѓоковиќ по победата против Полјакот Хуберт Хуркач во третото коло на гренд слемот во Лондон се вклучи на социјалната...
Македонија

Влатко Стефановски го прашаа дали песната “Македонско девојче” ќе се пее како “Северно македонско девојче”

Редакција
Еден од најпознатите македонски и балкански музичари, Влатко Стефановски во интервју за Спутник Србија доби и политички прашања, поврзани со новото име на Македонија, кое е...