еМагазин

Tag : марка

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Промовирана поштенска марка по повод историскиот настап на македонските фудбалери на ЕУРО2020

Редакција
Поштенска марка по повод историскиот настап на македонските фудбалери на Европско првенство во фудбал 2020 промовираше денеска АД Пошта на Северна Македонија. На промоцијата, која...
МАКЕДОНСКО

(Фото) Издадена поштенска марка со ликот на Блаже Конески во 6.000 примероци

Редакција
Марка со ликот на великанот Блаже Конески од денеска е во оптек во 6.000 примероци, со што Пошта на РСМ се вклучи во одбележувањето на...
Македонија

Македонското МНР им се извини на граѓаните на Србија, БиХ, Црна Гора и Хрватска за погрешната поштенска марка

Редакција
Министерството за надворешни работи за МИА потврди дека преку вршителот на работи во амбасадата во Белград упати извинување до српските власти во врска со грешката...
Македонија ТОП СТОРИИ

Протестна нота од Србија за поштенската марка со картата на „Голема Хрватска„

Редакција
Српското Министерството за надворешни работи денеска му врачи протестна нота на амбасадорот на Република Северна Македонија во Белград, по повод печатењето и објавувањето на поштенска...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) “Македонска пошта“ издаде поштенски марки со карта на „Голема Хрватска“, целиот тираж ќе биде поништен

Редакција
АД „Пошта на Северна Македонија“ – Скопје издаде поштенска марка со погрешна карта на Хрватска. На марката е картата на „Голема Хрватска“, која ги опфаќа...