еМагазин

Tag : Мавровско езеро

Локално ТОП СТОРИИ

Остатоци од човечки скелет најдени на брегот на Мавровско езеро 

Редакција
Делови од човечки скелет се најдени на брегот на Мавровско езеро во населбата Маврови анови во близина на некогашниот угостителски објект „Бел коњ”. По извршениот...
Локално

Земјотрес во Македонија со јачина од 3,2 степени по Рихтер

Редакција
Земјотрес со јачина од 3,2 степени по Рихтер регистриран е попладнево во близина на Мавровското езеро. Според информациите од ЕМСЦ епицентарот е на длабочина од...
Локално

Доколку планирате да одите во Маврово: Прекин на сообраќајот кај браната на Мавровско езеро

Редакција
На патниот правец Маврови Анови-село Маврово, кај браната на Мавровско езеро денеска од 12.00 – 16.00 часот сообраќајот ќе биде во прекин поради изведување градежни работи на...
Локално

Рачна бомба пронајдена на брегот на Мавровското езеро

Редакција
На 11.11.2019 во 15.55 часот во Полициското оделение Маврово, С.Ш.(36) од Гостивар пријавил дека покрај брегот на Мавровското езеро, помеѓу с.Леуново и с.Никифорово, кај место...