еМагазин

Tag : градежни работи

Локално ТОП СТОРИИ

Албански државјанин починал при градежни активности во селото Баланци

Редакција
Албански државјанин при изведување градежни работи во селото Баланци, Општина Центар Жупа, се здобил со тешки повреди и починал. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски...
Бизнис

Намалена договорената и извршената работа на македонските градежници во странство

Редакција
Во периодот јануари – декември 2021 година, вкупната вредност на договорените градежни работи во странство изнесува 156.214.000 денари, што е за 19,4 проценти помалку во...
Локално

Работник почина по пад при изведување градежни работи во Гази Баба

Редакција
Починал работник кој паднал при изведување градежни работи на зграда во изградба на подрачјето на Гази Баба. – На 23 септември 2021 во 16:39 часот...
Локално

Доколку планирате да одите во Маврово: Прекин на сообраќајот кај браната на Мавровско езеро

Редакција
На патниот правец Маврови Анови-село Маврово, кај браната на Мавровско езеро денеска од 12.00 – 16.00 часот сообраќајот ќе биде во прекин поради изведување градежни работи на...
Бизнис

„Преселба“ на домашните градежници: Вредноста на договорените градежни работи во странство зголемена за 249%

Редакција
Според податоците на Државниот завод за статистика, во периодот јануари − септември 2019 година, вкупната вредност на договорените градежни работи во странство изнесува 4.006.451.000 денари,...