еМагазин

Tag : Мазда

Локално

Опожарени „Крајслер“, „Мазда“ и „Ауди“ во Скопје

Никола Осило
На 02.09.2019 околу 03.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Беласица“ настанал пожар во возило „Крајслер“, сопственост на А.С., а од огнот биле...
Локално

Воз удри во „Мазда“ кај Кондово: Повреден возачот на автомобилот

Никола Осило
На 31.07.2019 година во 07,30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на железничкиот премин од Ѓорче Петров кон с.Кондово се случила железничка незгода помеѓу...
Локално

Се бара: Кумановец со „Мазда“ удрил во патарина и побегнал

На 03.05.2019 година во 03.05 часот на автопатот Градско-Велес, на наплатната рампа „Стоби“, патничко возило „Мазда“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од за сега непознато лице,...