еМагазин

Tag : Монголија

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Македонскиот пица мајстор Зоран Јовановски се закити со златен медал на меѓународен натпревар во Монголија

Редакција
Специјалистот за подготвување пици од Македонска Каменица, Зоран Јовановски, се закити со уште едно вредно признание како награда за неговото долгогодишно искуство во гастрономскиот занает....
Македонија

Украдено македонското знаме поставено пред Конзулатот на Монголија

Никола Осило
На 31.03.2019 во 13.00 часот во СВР Скопје, конзулот на Република Монголија во РС Македонија пријавил дека во периодот од 15.00 часот на 30.03 до...