еМагазин

Tag : невин

Свет

Навални: Сакаат да ме затворат за случај во кој веќе сум прогласен за невин

Редакција
На денешното закажано рочиште во судот во Москва судијата што го води процесот против Алексеј Навални на обвинетиот му забрани да зборува за политика и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Латас и неговите браќа прогласени за невини, трошоците за судската постапка ќе ги плати државата

Редакција
Во Кривичниот суд денеска беше соопштена пресудата за случајот „Тревник“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во кој беа обвинети Драган Павловиќ Латас и неговите браќа...