еМагазин

Tag : Никица Мојсоска Блажевски

Бизнис ТОП СТОРИИ

Голем интерес кај бизнис-заедницата од земјата и регионот за осмото издание на Самитот „Македонија2025“

Редакција
Од денеска па сѐ до 15-ти ноември, Скопје ќе биде место каде ќе се собeрат истакнати домашани, регионални и странски експерти од областа на бизнисот,...
Бизнис

Никица Мојсоска Блажевски избрана за главен извршен директор на Македонија2025

Редакција
Никица Мојсоска Блажевски е избрана за главен извршен директор на невладината организација Македонија2025. Како што информираат од Македонија2025, Мојсоска Блажевски, има комбинирано академско искуство и...