еМагазин

Tag : Македонија 2025

Бизнис

Ангеловска-Бежоска на „Македонија 2025“: Треба да забрза процесот на реална конвергенција кон економијата на Европската унија

Редакција
„Со оглед на фактот дека нивото на доходот кај нас е само околу 37% од европскиот просек, еден од главните предизвици за нашата економија е...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Пендаровски на Самитот „Македонија 2025“: Младите мора, првата шанса за успех да ја добијат дома

Редакција
„Македонија 2025“ од самите свои почетоци пред повеќе од десет години работи на поврзување на бизнисите од земјава и странство, помага во развивање на лидерски...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Голем интерес кај бизнис-заедницата од земјата и регионот за осмото издание на Самитот „Македонија2025“

Редакција
Од денеска па сѐ до 15-ти ноември, Скопје ќе биде место каде ќе се собeрат истакнати домашани, регионални и странски експерти од областа на бизнисот,...
Бизнис

Никица Мојсоска Блажевски избрана за главен извршен директор на Македонија2025

Редакција
Никица Мојсоска Блажевски е избрана за главен извршен директор на невладината организација Македонија2025. Како што информираат од Македонија2025, Мојсоска Блажевски, има комбинирано академско искуство и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) „Ренџ ровер спорт“ ќе ги пречека учесниците на „Самитот на Македонија 2025“

Редакција
Аутомобили Гроуп, официјалниот импортер и дистрибутер за „јагуар“ и „ленд ровер“ во Македонија го поддржа „Самитот на Македонија 2025” кој се одржува во хотел Мериот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Потврдени повеќе од 60 говорници на седмиот самит „Македонија 2025“

Редакција
Од 7 до 10 ноември во хотелот Мериот-Скопје, меѓународната невладина организација „Македонија2025“ по седми пат ќе го организира годишниот Самит „Македонија2025“ – динамична платформа за...