еМагазин

Tag : нозе

Свет

Рускиот опозиционер Навални со нарушено здравје, не ги чувствува рацете и нозете

Редакција
Се влошува здравствената состојба на рускиот опозиционер Алексеј Навални и тој почнува да го губи чувството во рацете и нозете, изјави неговиот адвокат Вадим Кобзев....
Локално ТОП СТОРИИ

Седумгодишното дете кое загина во пожар во зграда во Гостивар било врзано со ланец на нозете, открива Обвинителство

Редакција
Основното јавно обвинителство Гостивар врши увид на местото на настанатиот пожар во станбена зграда во Гостивар. Во моментов се очекува пристигнување и на специјална екипа...
Локално

Жена заврши на Клиника: Кучиња скитници и ги распарталиле нозете

Редакција
На 28.05.2019 година околу 08.30 часот во Полициската станица Гостивар, М.Х.(34) од село Врапчиште, гостиварско, пријавила дека во близина на семејната куќа била нападната од...
Да помогнеме

Караџовска: Од здрава, весела, енергична, позитивна жена се разбудив во болница без две нозе

Редакција
Снежана Караџовска од Скопје апелира да и се помогне, бидејќи во сообраќајна несреќа ги загубила двете нозе. Апелот кој таа го објави на нејзиниот фејсбук-профил,...