еМагазин

Tag : Јосифовска

Македонија ТОП СТОРИИ

Заменичката на Јанева, Јосифовска на судењето за „Рекет“: Го потпишав мислењето за враќање на пасошот на Камчев

Редакција
Обвинителката Елизабета Јосифовска во денешното сведочење за случајот „Рекет“ рече дека го потпишала позитивното мислење за враќање на пасошот на Јордан Камчев, обвинет во предметот...
Македонија

Поранешните специјални обвинители Донев и Јосифовска ќе продолжат да ги застапуваат случаите „Триста“ и „Тотал“

Никола Осило
Поранешните обвинители во Специјалното јавно обвнителство (СЈО), Стевчо Донев и Елизабета Јосифовска и натаму ќе ги застапуваат предметите „Триста“ и „Тотал“. Пред Донев и Јосифовска,...