еМагазин

Tag : „Тотал“

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила поранешната обвинителка на СЈО, Елизабета Јосифовска, кој ќе го застапува предметот „Тотал“

Редакција
Поранешната обвинителка од Специјалното јавно обвнителство (СЈО), Елизабета Јосифовска и понатаму ќе го застапува предметот „Тотал“. еМагазин го разгледа нејзниот анкетен лист кој го доставила...
Македонија

Поранешните специјални обвинители Донев и Јосифовска ќе продолжат да ги застапуваат случаите „Триста“ и „Тотал“

Никола Осило
Поранешните обвинители во Специјалното јавно обвнителство (СЈО), Стевчо Донев и Елизабета Јосифовска и натаму ќе ги застапуваат предметите „Триста“ и „Тотал“. Пред Донев и Јосифовска,...
Македонија

Судењето на Латас за „Тотал“ одложено оти немало кој да пушта „бомби“

Редакција
Денешното рочиште за случајот „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), беше одложено оти како што соопштија од Кривичниот суд, немало кој да ги пушта „бомбите“...
Македонија

Нови рочишта за „Тотал“, „Топлик“ и „Тарифа“ на СЈО

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Тотал“, „Топлик“ и „Тарифа“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Случајот „Тотал“...
Македонија

Нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тотал“ и „Триста“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Таргет-Тврдина“, „Тотал“ и „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Во предметот „Таргет-Тврдина“...
Македонија

Нови рочишта за „Тортура“, „Тарифа“, „Т.Н.Т.“ и „Тотал“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжуваат судењата за случаите „Тортура“, „Тарифа“, „Т.Н.Т.“ и „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Предметот „ТНТ“, се наоѓа во...
Македонија

Нови рочишта за „Титаник“, „Тотал“ и „Трезор“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Титаник“, „Тотал“ и „Трезор“. Предметот „Титаник“, што се однесува...
Македонија

„Тотал“ на СЈО одложен поради спреченост на претседателот на судечкиот совет

Редакција
Поради спреченост на претседателот на судечкиот совет, одложено е денешното рочиште за предметот „Тотал“. Новото судско рочиште е закажано за 21 декември во 10 часот....
Македонија

Болест на судијката го одложи рочиштето за „Тотал“

Редакција
Поради болест на судијката Софче Гаврилова Ефремова одложено е денешното рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој е обвинет новинарот Драган Павловиќ-Латас. Павловиќ-Латас е обвинет...
Македонија

Завршни зборови за Јанкулоска во „Тенк“, нови рочишта за „Тотал“, „Тортура“ и „Тарифа“

Редакција
Во Кривичниот суд за денеска закажани се завршни зборови за предметот „Тенк“ во кој се води одвоена постапка против обвинетата поранешна министерка Гордана Јанкулоска, како и...