еМагазин

Tag : пепел

Локално

Запалил стрниште, направил пепел од имотот на соседите

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против М.Л.(71) од Виница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување на општа...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Во Македонија се уште нема можност за кремирање на починатите

Редакција
Телото на драматургот Горан Стефановски, вчера, по негова желба беше кремирано во Кентербери, Англија. Неговата пепел ќе биде расфрлена по Охридското езеро. Во Македонија оваа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Горан Стефановски ќе биде кремиран, а пепелта ќе му биде расфрлана во Охридското езеро

Редакција
Фамилијата на легендарниот Горан Стефановски информираше дека неговото тело ќе биде кремирано на 5 декември во Barham Crematorium во Кентербери во 9:20 часот. Пепелта по негова...