еМагазин

Tag : перформанс

Македонија

(ВИДЕО) Перформанс со танц на активистки на СДСМ од Прилеп ги „запали“ социјалните мрежи

Редакција
Лавина реакции на социјалните мрежи за перформанс на активистки на СДСМ од Прилеп, кои танцуваат на хитот на Master KG, „Jerusalema“ од партиските простории до...
Забава

(ВИДЕО) Танцот на сексуалните работнички од излозите на Универзална сала го „стоплија“ Скопје

Редакција
Здружението за поддршка на маргинализирани работници „Стар Стар“ синоќа во Скопје организираше тричасовен уметнички перформанс со пет сексуални работнички. Уметничкиот перформанс на излозите на Универзална...
Забава

(ВО ЖИВО) Пет девојки пред излозите на Универзална сала Ви го носат шармот на борделите од Амстердам

Редакција
Здружението за поддршка на маргинализирани работници Стар Стар вечер од 18 часот организира тричасовен уметнички перформанс на пет девојки, кој директно ќе се пренесува на...
Забава

(Видео) Балерината Саша Евтимова изведе перформанс за ширење надеж, наспроти пандемијата со корона вирусот

Редакција
Доријан Миловановиќ сними видео со балерината и кореограф Саша Евтимова, која со перформанс на покрив од зграда во Скопје, шири надеж во време кога светот...