еМагазин

Tag : Пивофест

ЖИВОТ

(Фото) Мицкоски со сопартици на Пивофест во Прилеп

Редакција
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со неколку сопартици синоќа беше на фестивалот на пивото и скарата, Пивофест, кој оваа година е насловен како...
Забава ТОП СТОРИИ

Програма и цени на пивото и скарата на Пивофест, кој синоќа почна во Прилеп

Редакција
Синоќа во Прилеп почна познатиот фестивал на пивото и скарата, Пивофест, оваа година насловен како „Prilep Beer Weekend“. Цените на овогодинешново издание на пивото, зависно...
Забава ТОП СТОРИИ

Пивофест во Прилеп од 1 до 3 септември, еве кој се ќе настапи

Редакција
Фестивалот на пивото и скарата во Прилеп, Пивофест ќе се одржи од 1 до 3. септември, информираа од Општина Прилеп. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Програма и цени...
Забава

(Галерија) Публиката на „Пиво фест“ во транс: Цеца традиционална гостинка

Редакција
Српската пејачка Цеца Ражњатовиќ синоќа настапи пред публиката на „Пиво фест“ во Прилеп. Таа е гостинка на оваа манифестација неколку години по ред, и кешира...