еМагазин

Tag : рангелова

Македонија

Даниела Рангелова сведочеше за “организаторите на настаните на 27 април“: Не сум повикала никој да се приклучи на движењето „За заедничка Македонија“

Редакција
Даниела Рангелова, поранешна пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ и поранешна претседателка на Унијата на жени на партијата, денеска сведочеше за случајот кој се однесува на организаторите на...
Македонија

Рангелова: Ни треба проатлантски ориентирано ВМРО-ДПМНЕ, а не изолација

Редакција
Даниела Рангелова, пратеничка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и претседателка на Унијата на жени на партијата на својот Фејсбук-профил се огласи по повод вчерашните превирања и...
Македонија

Груевски, Јанакиески и Рангелова на суд: Ново рочиште за „Насилство во Центар“

Редакција
Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Насилство во Центар“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за...