еМагазин

Tag : Саздовски

Македонија

На судењето за убиството на младиот Саздовски се презентираше психијатриското вештачење

Редакција
Со изведување на психијатриско вештачење од доктор специјалист, денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за убиството на 20-годишниот Никола Саздовски, за кое се...
Македонија

Во Кривичен рочишта за „Траекторија“, „Триста“ на СЈО и за убиството на Саздовски

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Траекторија“, „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и за убиството на Никола...
Македонија

Продолжува судењето за убиството на младиот Саздовски

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на Бесир Беља и Скендер Демири, обвинети за убиство на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Случајот го води судијката...
Македонија

На судењето за убиството на младиот Саздовски, ќе се врши реконструкција

Редакција
На судењето за убиството на 20-годишниот Никола Саздовски денеска ќе се врши реконструкција на настанот на самото место кај автобуската постројка во Автокоманда во присуство...
Македонија

Продолжува судењето на обвинетите за убиство на младиот Саздовски

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за Бесир Беља и Скендер Демири, обвинети за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски....