еМагазин

Tag : социјалистичка партија на македонија

Македонија

Пописот е неуспешен, велат од Социјалистичката партија на Македонија

Редакција
Социјалистичката партија на Македонија (СПМ) оценува дека Пописот е неуспешен, нецелосен, манипулирачки и тој им нанесува штета на националните интереси на граѓаните во Македонија, велат...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кои партии ќе треба да си ги променат имињата, согласно Договорот од Преспа?

Редакција
Според најавите, Договорот од Преспа следната недела треба да стигне на ратификација и во грчкиот Парламент. Од грчката Влада неколку пати повторија дека нема дилема...