еМагазин

Tag : Соравија

Бизнис ТОП СТОРИИ

Дрин Ахмети се повлекува: Фирмата на внукот на Ахмети, која има удел во “Соравија“ е преземена од американска компанија

Редакција
Основачот и сопственикот на „Тор индустрис“, Дрин Ахмети, внукот на лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети, ќе се повлече од функцијата до крајот на годината,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Фото) Кој е Дрин Ахмети, внукот на Ахмети, кој е привeден

Редакција
Внукот од брат на лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети, Дрин Ахмети синоќа бил приведен, бидејќи полицијата во возилото кое го возел, „ренџ ровер“ со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Има можност за проверка на финансиските текови за продажбата на “Соравиа“, смета Спасовски

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека има можност да се отвори постапка за проверка на финансиските текови околу продажбата на ТЦ „Соравиа“, со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ковачевски без коментар за внукот на Ахмети, кој го купува бизнис центарот „Соравиа“

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски денеска не сакаше да го коментира купувањето на „Соравиа“ од страна на внукот на лидерот на ДУИ, Али Ахмети и упати на...