еМагазин

Tag : советничка

Македонија

Советничка од Државен инспекторат за земјоделие – Прилеп заврши во притвор поради примање поткуп

Редакција
Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Примање поткуп...
Македонија

БНТ: Советничката за надворешна политика на бугарскиот премиер Петков го посетила Скопје

Редакција
Советничката за надворешна политика на бугарскиот премиер Кирил Петков, Весела Чернева, на 2 јануари го посетила Скопје, јави БНТ, повикувајќи се на Министерскиот совет (влада)...
ЖИВОТ

Од Ковид-19 почина 54-годишна советничка во Општина Крушево

Редакција
Од Ковид-19 вчера почина Агапи Чункоска (54), советничка во Општина Крушево. Информацијата на својот Фејсбук профил ја потврди градоначалникот на Крушево, Томе Христоски. “Денес ја...
Свет

Поранешна советничка: Трамп изеде доверлив документ по средба со Мајкл Коен

Редакција
Поранешната советничка на американскиот претседател Доналд Трамп, Омароса Маниго Њумен тврди дека го видела шефот на државата како јаде хартија по состанок со адвокатот Мајкл...