еМагазин

Tag : Стевче Јакимовски

Локално

Карпошани излегуваат од мрак, ќе свети секоја втора улична светилка, вели Јакимовски по реакцијата на граѓаните

Редакција
Градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, ќе го менува начинот на штедење на струја кога станува збор за улично осветлување. Од целосен мрак низ улиците...
Македонија ТОП СТОРИИ

ЗНМ и ССНМ го осудија омаловажувачкиот однос на Јакимовски кон новинарите, чии што прашања ги нарече „смешни“

Редакција
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) го осудуваат денешниот непримерен и омаловажувачки однос на градоначалникот на...