еМагазин

Tag : Тимоние

Македонија

Тимоние: Никој не треба да ги оспорува намерите на Франција за интегрирање на Западен Балкна во ЕУ

Редакција
Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние денеска пред членовите на Националниот совет за евроинтеграции истакна дека никој не треба да ги оспорува намерите на Франција за интегрирање...
Македонија

Тимоние: Можни добри вести од ЕУ во мај ако има успешни избори

Никола Осило
Процесот на ревизија на ЕУ постои и доколку се дадат позитивни точки до месец мај и од ваша и од наша страна мислам дека ќе...
Македонија

Тимоние: До нас е да разговараме за новите правила на игра, а до вас е да ги донесете законите против корупција

Редакција
Сега е на лидерите на ЕУ да разговараат меѓу себе за да ги сменат правилата на игра, изјави францускиот амбасадор Кристијан Тимоние, одговарајќи на новинарско...
Македонија

Францускиот амбасадор Тимоние: Франција сè уште не донела одлука за датум за преговори

Редакција
Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние вели дека неговата земја сè уште не донела одлука во врска со прашањето за добивање датум за преговори на Северна Македонија за...
Македонија

Тимоние: Зачестени контакти меѓу Франција и Северна Македонија, засега нема точен датум за преговори

Никола Осило
„Одредени реформи се веќе спроведени, остануваат и други реформи што треба да се спроведат и навистина билансот е веќе направен. На почетокот на летово ќе...