еМагазин

Tag : тони михајловски

ЖИВОТ

(ВИДЕО) Актерот Тони Михајловски кој е кандидат за градоначалник, е позитивен на Ковид-19

Редакција
Кандидатот за градоначалник од ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата за Куманово, Тони Михајловски, на официјалниот профил на Фејсбук соопшти дека е позитивен на коронавирусот. Тој нагласува...
Македонија

Актерот Тони Михајловски обвинет за закани за убиство на новинарот Бранко Тричковски

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против актерот Тони Михајловски за сторено кривично дело – Загрозување на сигурноста од чл.144 ст.4 од Кривичниот законик, односно...