еМагазин

Tag : торта

Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) За победата Вучиќ доби торта како излегува од фрижидер, „грмеа“ и трубачи

Редакција
За победата на вчерашните претседателски избори, актуелниот и иден претседател на Србија, Александар Вучиќ доби и торта со неговиот лик, како излегува фрижидер. VUČIĆ OPET...
ЖИВОТ

(Фото) Христијан Мицкоски го прослави 43. роденден: Доби торта со честитка „Среќен роденден претседателе“

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера го прослави својот 43 роденден. Тој на неговиот Фејсбук-профил објави фотографија од тортата што ја добил од соработниците на...
ЖИВОТ

(Фото) Каква торта доби за роденден премиерот Заев?

Редакција
Премиерот Зоран Заев вчера наполни 44 години. Роден е во Струмица на 8 октомври, 1974 година. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Зоран Заев наполни 44 години: Неговиот роденден...