еМагазин

Tag : трговски центри

Македонија ТОП СТОРИИ

Дојави за бомби во училишта, трговски центри, МРТВ и Транспортниот центар во Скопје

Редакција
Дојави за поставени бомби попладнево се пристигнати на електронските адреси на 12 средни училишта, неколку трговски центри, МРТВ и Транспортниот центар. – Денеска (08.02.2023) околу...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Повеќе не Ви треба сертификат за влез во трговски центри

Редакција
Владата донесе одлука да се укине мерката за задолжително поседување Ковид-19 сертификат за влез во трговски центри/молови, за кои останува како задолжително носењето заштитни маски,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Можно олабавување на мерките, ако граѓаните и угостителските објекти ги почитуваат протоколите

Редакција
Министерот за економија Крешник Бектеши очекува олабавување на рестриктивните мерки во претстојниот, зимски период доколку граѓаните и угостителските објекти ги почитуваат протоколите. Тој не прецизира...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Tрговците сметаат дека ковид-мерките ќе го уништат секторот, порачуваат дека трговските центри не се места каде што се шири вирусот

Редакција
Трговските центри и трговците бараат од Владата да ги ревидира новите ковид-мерки, бидејќи како што велат уште од самиот почеток на пандемијата, во март 2020...
Бизнис

И 200 дена по завршувањето на вонредната состојба, во трговските центри ќе има редарски служби и ознаки за движење

Редакција
Уште 200 дена од престанокот на траењето на вонредната состојба се применуваат мерките за обезбедување на редарска служба при влезот и во внатрешноста на трговските...